Dorzuć się do puszki WOŚP

Strefa żółta w całym kraju

Paweł Pniewski UMMarki

 9 października 2020    16:43

Już od soboty nowe ograniczenia koronawirusowe.

W czwartek zanotowano rekordową liczbę chorych na COVID-19. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty, 10 października, cały kraj stanie się żółtą strefą. Oznacza to m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju - w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Będzie limit osób na imprezach rodzinnych – m.in. weselach, chrzcinach. Maksymalna liczba osób w strefie żółtej to 75 osób. To ograniczenie wejdzie w życie od 17 października. Jeśli chodzi o uroczystości kulturalne, w przestrzeni zamkniętej takie wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W plenerze liczba uczestników nie może być większa niż 100 – przy założeniu, że na jedną osobę przypada 5 mkw.

„Stosujemy zasadę – zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Pamiętaj o tym!” – czytamy w komunikacie rządu.

WPZ

Galeria

zdjecie: 129400
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry