GDDKiA wycofuje się z zaplanowanej zmiany cyklu świateł na Piłsudskiego

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego

 14 października 2020    21:31

Po prawie 3 latach pozorowanych działań i zwodzenia mieszkańców Marek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oficjalnie przyznała, że nie zamierza przeprogramować cyklów sygnalizacji świetlnej w al. Piłsudskiego i zostawiła nas samych sobie!

Na podstawie wcześniejszej korespondencji ta rządowa agencja odpowiedzialna za budowę i utrzymanie dróg krajowych zapewniała, że nowy cykl sygnalizacji na głównej arterii Marek zostanie zaprogramowany w III kwartale 2018 roku, następnie przełożono ten termin na koniec III kwartału 2019. Następnie wyznaczono kolejny termin do 30 kwietnia 2020 roku zapewniając, że prace już zostały rozpoczęte. Jak się okazuje: papier przyjmie wszystko.

Przypomnę, że w piśmie z dnia 23 marca 2020 roku zastępca Dyrektora Oddziału Warszawa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w odpowiedzi na wniosek klubu radnych poinformował, że "w trakcie realizacji znajduje się zlecenie na zmianę konfiguracji parametrów pracy sygnalizacji świetlnej. W rezultacie zwiększona zostanie dostępność w relacjach poprzecznych. Wszystkie prace z tym związane, zawierające zarówno prace na infrastrukturze, jak i programistyczne, planowane są do zakończenia w terminie do 30 kwietnia br.". 

Jak wynika z najnowszego pisma z dnia 7 października 2020 roku GDDKiA wycofała się z realizacji obiecanych prac, a wprowadzenie nowego cyklu sygnalizacji świetlnej w al. Piłsudskiego uzależnia od wykonania projektu nowej organizacji ruchu przez Departament Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Wcześniejsza korespondencja w tej sprawie z Dyrektorem Oddziału Warszawa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 

Galeria

zdjecie: 129405
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry