Dorzuć się do puszki WOŚP

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA

START:    1 listopada 2020    07:00

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 24 października 2020    15:53

Różaniec Do Granic Nieba: przyjmujemy Dzieci Nienarodzone do naszych rodzin.

Intencją Różańca Do Granic Nieba, zaplanowanego na dni 1-8 listopada 2020 roku będzie włączenie dzieci nienarodzonych do naszych wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. - W tej modlitwie będziemy wołać do Boga, by śmierć nie miała już dostępu do naszej rodziny; oraz prosić dzieci nienarodzone o wybaczenie i modlitwę za nas - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Różaniec Do Granic Nieba będzie miał aspekt indywidualny i wspólnotowy.
Będzie to propozycja modlitwy dla rodzin oraz dla parafii.

Wymiar indywidualny Różańca Do Granic Nieba będzie polegał na tym, by 1 listopada br., w Uroczystość Wszystkich Świętych, podczas nawiedzania grobów rodzinnych, zwrócić się  do wszystkich dzieci nienarodzonych, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Te dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo. Dodatkowo przez osiem dni oktawy, zachęcamy do ofiarowania odpustu zupełnego za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu.

Parafie w całej Polsce zaproszone są do organizowania modlitwy różańcowej przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 2 do 8 listopada) - to będzie wymiar wspólnotowy tegorocznego wydarzenia. Jedną intencją modlitwy w parafiach ma być prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane.Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju.

Zachęcamy do podjęcia modlitwy indywidualnej w domach.

Więcej informacji na stronie Organizatorów: www.rozaniecdogranic.pl (na podstawia których został opracowany komunikat).

Marek Kroczek, prezes Akcji Katolickiej Marki

Załączniki:

rdgn plakat a4.jpg

Galeria

zdjecie: 129427
fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry