Wspólnie doświetlmy przejścia wzdłuż Legionowej

START:    16 listopada 2020    23:59

Paweł Pniewski UMMarki MSG

 26 października 2020    15:37

Głosujmy "z domu" na marecki projekt z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wystarczy kilka chwil i wspólnie możemy zwyciężyć w kolejnym internetowym głosowaniu. Chodzi o Budżet Obywatelski Mazowsza, który wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Od dziś na stronie bom.mazovia.pl można oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki, jeden – na podregionalny. Do tej drugiej kategorii należy pomysł doświetlenia pięciu przejść dla pieszych – czterech wzdłuż ulicy Legionowej (w sąsiedztwie z ulicami: Żytnią, Modrzewiową, Konwaliową i Spacerową) oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym. Zgłosiła go grupa mieszkańców Marek. Legionowa to jedna z najruchliwszych ulic w naszym mieście, znajdująca się w zarządzie urzędu marszałkowskiego. Doświetlenie przejść dla pieszych znacznie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego: i pieszych, i kierowców.

- Głosowanie jest proste i można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę bom.mazovia.pl, wybrać projekty, wpisać m.in. numer telefonu komórkowego. Otrzymamy kod, którym potwierdzimy nasz wybór. Cała operacja zajmuje niewiele czasu. Co ważne, głosować mogą również osoby niepełnoletnie – informuje Katarzyna Pisarska z Urzędu Miasta Marki.

Nasi mieszkańcy już nie raz udowadniali, że potrafią się mobilizować w takich sytuacjach i świetnie dawać sobie radę w internetowych głosowaniach. Wspólnym sukcesem jest m.in. wybudowanie dwóch placów zabaw Nivea.

- Liczymy więc na poparcie wniosku dotyczącego inwestycji w poprawę bezpieczeństwa na Strudze – mówią Urszula Paszkiewicz, Andrzej Nadolski, Przemysław Lis i Paweł Pniewski, współautorzy propozycji do BOM.

Jeśli uda się wygrać, wartość inwestycji na Strudze wyniesie około 400 tys. zł. Głosowanie trwa do 16 listopada, ale zachęcamy, by nie odkładać go na ostatnią chwilę.

Pełny opis projektu znajduje się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pod linkiem: https://bom.mazovia.pl/projekt/183

TM

Galeria

zdjecie: 129430
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry