Szukamy wykonawcy dojazdu do MCER

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 30 października 2020    15:01

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę drogi od Wspólnej do Stawowej. Zapraszamy wykonawców!

Do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego można dojechać albo od strony Alei Piłsudskiego i ulicy Wspólnej, albo od strony ulicy Stawowej (okolice zbiornika wodnego Konne). Ta druga droga ma jeszcze charakter gruntowy, ale mamy nadzieję, że to się zmieni. W tym roku uzyskaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID), warunkującego rozpoczęcie jakichkolwiek robót. Dzisiaj (30 X) ogłosiliśmy przetarg na wykonanie przebudowy tego odcinka - od ulicy Wspólnej do ulicy Saturna. Zakres zaplanowanych robót jest szeroki. To nie tylko budowa drogi z nawierzchnią asfaltową, ale również kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej, chodników, oświetlenia, fragmentów sieci wodociągowej i sanitarnej.

- Ta inwestycja poprawi dostępność komunikacyjną Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, naszej największej inwestycji samorządowej ostatnich lat – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Władze nasze miasta starają się o zewnętrzne wsparcie dla tego drogowego przedsięwzięcia.

- Chcemy zdobyć dofinansowania z trzech źródeł rządowych i unijnych: Funduszu Dróg Samorządowych, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – dodaje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Na oferty firm czekamy do 16 listopada. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

W tej chwili toczą się jeszcze dwa postępowania przetargowe na modernizację dróg gruntowych. Chodzi o przebudowę Skowroniej i Pomorskiej. Wczoraj otworzyliśmy oferty w tych postępowaniach. Rozpoczęła się również modernizacja ulicy Środkowej. Trwają też prace przy modernizacji odcinka Okólnej oraz budowie drogi rowerowej i chodnika od obwodnicy do granicy z Ząbkami.

 

Galeria

zdjecie: 129435
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry