2 listopada 2020    18:09

Nikt rachunków nie lubi, ale prędzej czy później płacić je trzeba. Oprócz bólu związanego z utratą pieniądzy często stresogenne jest samo wypełnienie przelewu. Część firm zdecydowało się umieścic na swoich fakturach kod QR. Zawiera on zaszyfrowane dane, np. nazwę płatnika, numer konta czy kwotę przelewu. Mobilna aplikacja banku po zeskanowaniu kodu potrafi z tego zrobić wypełniony formularz przelewu. Oszczędność czasu plus wykluczenie możliwości pomyłki!

Z pytaniem o możliwość umieszczenia takiego kodu na fakturach Wodociągu Mareckiego zwróciłem się w imieniu klubu radnych Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej do prezesa spółki. Podczas dyskusji jaką przeprowadziłem na temat tego pomysłu mieszkańcy zwrócili uwagę na też inne możliwości - polecenie zapłaty czy w przypadku e-faktur link do serwisu transakcyjnego. Przekaże te pomysły przy najbliższej okazji. 

 

Galeria

zdjecie: 129437
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry