Obchody Narodowego Święta Niepodległości

START:    11 listopada 2020    10:00 on-line

Paweł Pniewski MCER MOK UMMarki

 9 listopada 2020    15:36

Nie rezygnujemy z celebracji Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście. W tym roku ze względu na ograniczenia sanitarne zapraszamy na obchody głównie online.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że inaczej niż w poprzednich latach będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Tradycją były m.in. spotkania w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, połączone ze śpiewaniem pieśni patriotycznych i urodzinowym tortem dla Niepodległej. Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 w tym roku Narodowe Święto Niepodległości będziemy obchodzili w zmienionej formule. Niemal w całości przenieśliśmy je do internetu.

O 10.00 w parafii pod wezwaniem św. Izydora w Markach odbędzie się msza za Ojczyznę. Liczba uczestników jest ograniczona przepisami sanitarnymi do 50 osób.

O 12:00 rozpoczniemy uroczystość patriotyczną na terenie Skweru Pamięci Narodowej. Wydarzenie ze względu na ograniczenia sanitarne odbędzie się bez udziału mieszkańców. Zapraszamy na transmisję na żywo na Facebooku Miasta Marki: facebook.com/markiwlaczsie

Tym samym włączymy się w ogólnopolską akcję śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w samo południe pod nazwą "Niepodległa do hymnu!".

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego i MCER także zapraszają na obchody online. Tradycyjnie głównym punktem tego popołudnia będzie wykład Agnieszki Lużyńskiej, która proponuje odkrywać „Tajemnice II Rzeczpospolitej”. Pierwszym tematem z tego cyklu, proponowanym na 11 listopada, będą okoliczności tajemniczego zaginięcia generała Włodzimierza Zagórskiego. Prelegentce towarzyszyć będzie akompaniator Mateusz Wojakowski.

Ponadto w programie wieczoru podsumujemy projekt  „Wenecja Marek 1918”, dotowany z programu rządowego "Niepodległa".  Przypomnimy najważniejsze zrealizowane działania i piosenki ze spektaklu „Balladyna” w reżyserii Jerzego Łazewskiego w opracowaniu muzycznym Dawida Ludkiewicza. Wystąpią: Agnieszka Lużyńska, Joanna Wieczorek, Marcin Łazicki, Piotr Polkowski.

Zapraszamy na stronę www.mokmarki.pl 11 listopada o godz. 16.00.

WPZ/TM/MOK

Galeria

zdjecie: 129450
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry