Prosimy o pomoc nim na ratunek będzie za późno!

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 9 listopada 2020    22:18

Szanowni Państwo,

prosimy o chwilę uwagi  i pomoc nim na ratunek będzie za późno.

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga wraz z grupą Przyjaciół organizuje charytatywną zbiórkę na leczenie małego Michałka. Liczy się każdy gest dobrej woli i każda wpłata. Dlatego też za zgodą księdza, Adama Żurada, proboszcza kościoła parafii Św. Andrzeja Boboli w Strudze w dniu 15 listopada 2020 r. po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie małego Michałka.

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga wraz ze specjalnie oznakowanymi puszkami i identyfikatorami będą kwestować przed kościołem.

Z góry dziękujemy za każdy dar serca.

Dla tych z Państwa, którzy mają możliwość wsparcia finansowego przez Internet podajemy specjalny link wraz z numerem konta.

siepomaga.pl/michal-kontra-sma

Zachęcamy również do wzięcia udziału w licytacji. Link poniżej

https://www.facebook.com/groups/926688057674235/

A co piszą o swoim synku jego rodzice?

W tym roku minęła 10 rocznica naszego ślubu, jesteśmy zgodnym i wierzącym małżeństwem. Mamy  trójkę wspaniałych dzieci: Hubert 8 lat, Ola 4 lata i Michaś 13 m-cy. Nasz najmłodszy synek urodził się zdrowym chłopcem. 

W piątym miesiącu życia nagle przestał podnosić nóżki, obracać się na boki, lewa strona stała się słabsza, to wzbudziło nasz niepokój. Po konsultacjach i badaniach otrzymaliśmy diagnozę SMA typ1. 

Te nieszczęsne 3 literki SMA  sprawiły, że cząstka nas zginęła bezpowrotnie.

Rdzeniowy zanik mięśni typ 1  to najgroźniejsza i najbardziej niebezpieczna odmiana. Nieleczona choroba powoduje mocne osłabienie mięśni, a co za tym idzie problemy w oddychaniu, przełykaniu, dzieci nie mogą stanąć na własnych nogach. Michaś skazany jest na codzienne męczące rehabilitacje, a każda nawet najmniejsza infekcja to ogromne zagrożenie. Już korzysta z respiratora, gorsetu oraz ortez. Medycyna daje szanse na pokonanie choroby, ale koszt takiego leczenia to 9 mln zł. 

Robimy wszystko, co w naszej mocy by zebrać potrzebne środki na terapię. Niestety pandemia i związane z nią ograniczenia wpływają negatywnie również na przebieg zbiórki. Do pełnej sumy brakuje jeszcze ponad 5 mln zł. W październiku eksperci potwierdzili, że terapia genowa może zostać podana dzieciom o maksymalnej wadze 13,5 kg, a Michaś waży 11 kg, co znaczenie ogranicza czas na zebranie pełnej kwoty. Sami nie jesteśmy w stanie jej zdobyć, dlatego wołamy o pomoc!

Bardzo prosimy o szanse na życie naszego dziecka. Jego choroba jest dla całej naszej rodziny ogromną traumą.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc i wsparcie. Wierzymy, że z Bożą pomocą oraz pomocą ludzi o wielkich sercach uda nam się osiągnąć cel, jakim jest zebranie pełnej kwoty.

Z poważaniem i ogromną nadzieją.

Rodzice Michasia Justyna i Grzegorz Boguccy

Mama: Justyna

Tel. 515454510

Michaś jest podopiecznym Fundacji Siepomaga, gdzie można przeczytać wiele kluczowych informacji i zasilić zbiórkę darowizną:

siepomaga.pl/michal-kontra-sma 

Każda, nawet najmniejsza wpłata ma sens, dlatego raz jeszcze prosimy o pomoc nim na ratunek będzie za późno.

Galeria

zdjecie: 129452
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry