Święty Mikołaj znów zamieszka w Markach

START:    10 grudnia 2020

Paweł Pniewski Marki2020 MSG OPS

 12 listopada 2020    10:53

Czerwona, zimowa czapeczka św. Mikołaja znowu radośnie się uśmiecha. To jasny znak, że rusza kolejna edycja akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”.

Cel jest prosty – sprawić radość ponad setce młodym mieszkańcom Marek, których rodziców nie zawsze jest stać na spełnianie wigilijnych marzeń swoich pociech. Pomaga nam w tym Ośrodek Pomocy Społecznej, który jak mało kto zna mapę mareckiego ubóstwa. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja, w których dzielą się swoimi marzeniami. Znajdziecie w nich prośby o zabawki, ubrania, przybory szkolne, plecak do szkoły, ale też takie, które łapią ze serce, takie jak pieluchy dla siostry, o buty dla brata. Te listy trafiają następnie do Św. Mikołaja.

I tu zwracamy się do Was, do ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomóc. Wielu z tych, którzy już wcześniej włączali się do projektu Grupy Marki 2020 i Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, co roku wracają do niego, odczuwając wielką radość i spełnienie.

Nasi darczyńcy kontaktują się z koordynatorem i wybierają list. Kiedy otrzymają zielone światło, że list jest "wolny", przychodzi czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. W ostatnim przedświątecznym tygodniu dochodzi do kulminacyjnego momentu działalności św. Mikołaja, kiedy prezenty są dostarczane dzieciom.

Święty Mikołaj ma zaufanego pomocnika w osobie Andrzeja Nadolskiego, który wciela się w koordynatora akcji. Można się z nim kontaktować zarówno e-mailowo (andrzej.nadolski@gmail.com) jak i telefonicznie (608 664 045). Koordynator prosi o kontakt po godzinie 16.00, gdyż we wcześniejszych godzinach zarabia na paliwo do sań św. Mikołaja.

Od soboty 21 listopada rozpocznie się dystrybucja listów.

To co? Dołączycie?

Galeria

zdjecie: 129454
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry