Rekordowe zainteresowanie drogowym przetargiem

Paweł Pniewski UMMarki

 21 listopada 2020    14:48

O budowę odcinka Wspólna-Marsa-Saturna ubiega się 13 firm.

Jedną z największych przyszłorocznych inwestycji jest budowa ciągu ulic, które połączą ulicę Wspólną z ulicą Stawową.

- Obecnie jest to klasyczna gruntówka, z której korzystają m.in. rodzice dzieci uczących się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym oraz uczestnicy zajęć sportowych i kulturalnych. Cieszę się, że po zakończeniu inwestycji będą poruszać się tak samo dobrą drogą jak niedawno wyremontowana Główna – mówi Marcin Brzeziński, radny miasta.

Dzisiaj otworzyliśmy oferty w przetargu. O zamówienie rywalizuje aż 13 firm. Wszystkie oferty mieszczą się w miejskim kosztorysie, wynoszącym 8,44 mln zł. Najtańsza z nich opiewa na niecałe 4 mln zł, najdroższa na 6,5 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały udzielenie 72-miesięcznej gwarancji i rękojmi. Dział zamówień publicznych rozpocznie teraz sprawdzanie ofert. Po wybraniu zwycięskiego podmiotu, roboty powinny ruszyć na początku przyszłego roku.

- Zamierzamy wybudować na tym odcinku kanalizację deszczową, nową jezdnię, chodnik, a także drogę rowerową. Staramy się o dofinansowania do tej inwestycji z różnych źródeł: unijnych i rządowych – zaznacza Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

 

TM

Galeria

zdjecie: 129462
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry