Wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego RadaMiastaMarki

 25 listopada 2020    12:06

Z dumą po raz kolejny mogę napisać: MAMY TO!!!

Przed chwilą Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik ogłosił wyniki I edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Nasze zadanie dotyczące modernizacji 4 przejść dla pieszych na ul. Legionowej w Markach i 1 w Stanisławowie (przy placu zabaw) w ciągu drogi wojewódzkiej 632 uzyskało 729 głosów i zostało wskazane do realizacji w przyszłym roku. To nasz wspólny sukces!

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone dedykowanymi latarniami, by pieszy był lepiej widoczny. Ponadto przy znakach drogowych informujących o przejściu dla pieszych (D-6) zainstalowane zostaną lampy ostrzegawcze z pulsującym żółtym światłem, wzbudzane czujnikiem ruchu, gdy pieszy zbliży się do jezdni.

Dziękuję współautorom projektu: Urszuli Paszkiewicz, Przemysławowi Lisowi i Andrzejowi Nadolskiemu za skuteczne przygotowanie wniosku oraz burmistrzowi Dariuszowi Pietrusze za merytoryczną konsultację proponowanych przez nas rozwiązań. Ogromne podziękowania kieruję do osób, które mocno zaangażowały się w promocję naszego projektu w trakcie głosowania, w sposób szczególny chciałbym wyróżnić tu Tadeusza Markiewicza, Andrzeja Nadolskiego, Agatę Isasi-Kuran, Monikę Banaszek, Joannę Wieczorek i Jacka Orycha. Naszą kampanię reklamową wsparły media: Życie Powiatu na Mazowszu, TVP3 Warszawa oraz Portal Społeczności Marek marki.net.pl. Dziękuję także każdemu z osobna, kto namówił choć jedną osobę do oddania głosu na nasz projekt.

Dzięki naszym wspólnym działaniom w przyszłym roku Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców na Legionowej w Markach i Strużańskiej w Stanisławowie Pierwszym.

W konsultacjach społecznych zorganizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oddano łącznie 37.880 głosów. Pełne wyniki I edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza znajdują się na stronie http://bom.mazovia.pl. Gratuluję autorom wszystkich zwycięskich projektów.

Galeria

zdjecie: 129463
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry