Zmarł Jan Dorobek, marecki organista, wieloletni prezes mareckiej OSP.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 5 grudnia 2020    21:16

Jan Dorobek 1934-2020

Przez blisko 50 lat był organistą w parafii pw. Św. Izydora Oracza w Markach, był też wybitnym działaczem Mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, ostatnim jej prezesem przed rozwiązaniem w 1990 r. i twórcą w jej ramach orkiestry dętej. Był też dobrym mężem, ojcem i dziadkiem. Swoim życiem i działalnością bardzo pozytywnie wpisał się w dzieje naszej mareckiej społeczności.

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach na tle remizy. Początek lat 70-tych XX wieku. Jan Dorobek obok orkiestry dętej

Zarząd mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej. 1974 r. Jan Dorbek z kwiatami

Urodził się w 1934 r. w Słupcy niedaleko Płocka. Do Marek Jan Dorobek wraz z żoną Hanną sprowadzili się na początku lat 60 XX w. i zamieszkali na osiedlu wówczas budowanych z białej cegły domków jednorodzinnych w dawniej dzielnicy Marek zwanej „Źwydami”.

Więcej zdjęć i informacji kliknij TUTAJ

Galeria

zdjecie: 129477
fot. 4
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry