Kolejny drewniany dom z okresu przedwojennego zniknął z powierzchni Marek.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 grudnia 2020    00:15

Budynek został zbudowany przy ul Fabrycznej 46 w 1929 r. na posesji należącej do Państwa Chrustowskich tuż w sąsiedztwie zabytkowego krzyża cholerycznego tzw. „karawaki”.

Był to dom posadowiony na cementowej ławie fundamentowej. Składał się z parteru i mieszkalnego poddasza. Od strony północnej (ul. Fabryczna) umieszczono główne wejście i tu też usytuowano masywną i dosyć przestronną werandę z balustradami. Od strony południowej (ul. Warszawska) również znajdowało się wejście z niewielkim drewnianym gankiem. Budynek zwieńczony był dwuspadowym dachem krytym najprawdopodobniej kwadratowymi płytkami bitumicznego gontu, nad którym wystawały dwa murowane kominy.

Więcej zdjęć i informacji kliknij TUTAJ

 

Galeria

zdjecie: 129485
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry