Ruszyła rejestracja szczepień antyCOVIDowych

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 15 stycznia 2021    21:46

Wkraczamy w kolejny etap walki z globalną pandemią. Od dziś (15 stycznia) rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla osób, które ukończyły 80 rok życia. Za tydzień, od 22 stycznia, będą mogły to zrobić osoby, które mają 70 lat. Jak informuje strona gov.pl. szczepienia dla tych grup rozpoczną się od  25 stycznia tego roku.

Jak się zapisać na szczepienie? Są trzy możliwości.

1. Telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można to zrobić samodzielnie lub za pośrednictwem członka rodziny.

„Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie” – informuje rząd.

2. Rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (wymagany jest profil zaufany)

„System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem” – informuje rząd.

3. Zgłoszenie w punkcie szczepień.
Przypominamy, że w Markach będą je realizować trzy placówki medyczne:

  • Marecki Ośrodek Zdrowia przy ul. Sportowej tel. (22) 781-16-03
  • Esculap przy ul. Fabrycznej tel. (22) 761-90-80
  •  Centrum Medyczne przy ul. Kasztanowej - tel. 500 898 895

     

    Ogólnopolska mapa punktów szczepień TUTAJ

Ruszyła nasza lokalna infolinia (czynna w dni powszednie) na temat rejestracji - nr 782 210 260.

Warto przypomnieć, że od 15 stycznia każda osoba w wieku 18-69 może zgłosić chęć zaszczepienia. Nie jest to jednak równoznaczne z rejestracją.

"Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie" - czytamy na stronie gov.pl
 

Link do zgłoszenia TUTAJ

 

Galeria

zdjecie: 129530
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry