22 stycznia mija kolejna rocznica powstania styczniowego.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 20 stycznia 2021    13:09

Szanowni Państwo

w dniu 22 stycznia br. upływa 158 rocznica wybuchu powstania styczniowego, ostatniego zrywu wolnościowego Polaków w XIX wieku. Epizody działań powstańczych rozgrywały się także na mareckiej ziemi. O tych wydarzeniach pisze Ryszard Marian Sawicki (na zdjęciu), pasjonat lokalnej historii, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

Zapraszamy do lektury!  

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Załączniki:

10 rm sawicki.jpg

Galeria

zdjecie: 129540
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry