Kolejna duża inwestycja edukacyjna na Dużej

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego UMMarki RadaMiastaMarki SP3

 28 stycznia 2021    10:12

Wczoraj, z inicjatywy burmistrza, rada miasta podjęła uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia w dawnym budynku SP4 przy ul. Dużej filii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku.

Marecki samorząd dopina szczegóły kompleksowego remontu budynku przy ulicy Dużej wraz z rozbudową zewnętrznej infrastruktury sportowej, dzięki czemu już od września Trójka zyskałaby nową lokalizację do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla najstarszych roczników z klas 7-8. Kolejnym etapem będzie remont Hali sportowo-widowiskowej im. Bożeny Markiewicz, jednak priorytetem jest modernizacja części szkolnej, aby jak najszybciej uczniowie mogli powrócić w szkolne mury na Dużej.

Rozwiązanie z filią przez prawie 20 lat sprawdzało się w przypadku Gimnazjum nr 1, gdzie uczniowie poza pałacykiem uczyli się również w Domu Katolickim. Wierzę, że i w tym przypadku Dyrekcja szkoły poradzi sobie z tym wyzwaniem bez szkody dla procesu nauczania. Przypomnę, że uczniowie w wieku obecnych siódmo i ośmioklasistów jeszcze do niedawna chodzili do gimnazjum, a rejon SP3 należał do Gimnazjum nr 2 w Strudze przy ul. Wczasowej. Ponadto grono uczniów w tym wieku jeździło komunikacją miejską do szkół warszawskich, więc zmiana lokalizacji nie powinna stanowić większego problemu, bo przecież budynek przy Dużej jest zdecydowanie bliżej niż budynek ZS2 na Wczasowej. A dzięki temu rozwiązaniu lekcje w Trójce nie będą musiały trwać aż do godz. 20:00.

O tej propozycji w grudniowym numerze Ekspresu Mareckiego pisał szerzej radny Andrzej Nadolski.

Galeria

zdjecie: 129553
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry