"Obyśmy zawsze chodzili w tej światłości"

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego RadaMiastaMarki UMMarki

 3 lutego 2021    10:54

Przedstawiciele władz samorządowych miasta Marki przybyli z doroczną modlitwą na Jasną Górę. Pielgrzymujemy od 16 lat i zawsze towarzyszyli nan mieszkańcy miasta. W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, do częstochowskiego sanktuarium przybyła jedynie kilkunastoosobowa delegacja, która podtrzymała tradycję dorocznego zawierzenia wszystkich mieszkańców i ich spraw Matce Bożej. Wspólnie z nami przed oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymował ks. Kazimierz Sztajerwald, proboszcz parafii pw. św. Izydora w Markach.

Ojciec Sebastian Matecki, który przewodniczył wtorkowej liturgii, podczas homilii nawiązał do święta, w jakim rokrocznie pielgrzymi z Marek odwiedzają Jasną Górę: "dzisiaj bardzo prośmy, abyśmy w tej społeczności, i wy w społeczności waszej z Marek, kiedy przyjeżdżacie i powierzacie siebie, i oddajecie siebie na nowo, i ponawiacie ten akt zawierzenia Maryi, aby była Przewodniczką waszą, tą Matką Gromniczną, która pomaga wam iść za światłem Chrystusa. I każdy z nas, każdego dnia, niech woła do Maryi, aby była dla nas Tą, która wiedzie przez życie za Chrystusem, która wskazuje na Chrystusa, Światłość rozpraszającą mroki nocy. Obyśmy zawsze chodzili w tej światłości, obyśmy zawsze sami byli również światłem dla innych”.

Pełna relacja z pielgrzymki znajduje się na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry.

fot. BPJP, archiwum własne

Galeria

zdjecie: 129564
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry