Pamiętamy o Krystynie Klimeckiej

MOK Marki

 9 lutego 2021    13:23

W czwartą rocznicę śmierci Krystyny Klimeckiej 15 lutego 2021 roku (poniedziałek), o godzinie 8.00, w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Markach, ul. Jutrzenki 26 zostanie odprawiona Msza Św. w Jej intencji, o czym zawiadamia syn z rodziną.

Krystyna Klimecka założycielka i dyrektorka Mareckiego Ośrodka Kultury od 15 marca 1984 do 30 czerwca 2016 roku. Studiowała na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatorka i organizatorka wydarzeń kulturalnych, dzięki którym MOK stał się kluczowym punktem na kulturalnej mapie miasta. Była pełną pasji społecznicą. Serdeczna, sprawiedliwa, kochająca ludzi i otwarta na ich problemy. Była inicjatorką i doskonałą organizatorką wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie artystycznym. To osoba twórcza, zdecydowana, nowoczesna manager zawsze otwarta na wartościowe idee, działania i współpracę.

Pod jej dyrekcją pełną zaangażowania, od początku istnienia ośrodek rozkwitł i na dobre wrósł w marecki krajobraz stając się wiodącą instytucją kulturalną w naszych Markach, szeroko promieniującą. 15 września 2016 roku, po 32 latach pracy, żegnała się z Mareckim Ośrodkiem Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego benefisem zorganizowanym dla podziękowania jej za wkład w rozwój nie tylko mareckiej kultury. Była to również okazja do wyrażenia podziękowania wszystkim, dzięki którym ośrodek rozwijał się i mógł realizować swoje plany.

Zmarła otoczona rodziną 15 lutego 2017 roku.

Medale i odznaczenia: odznaka "Zasłużony Działacz Kultury" (1984), srebrny medal "Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej" (2009), medal "Pro Patria" (2013), odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2016), medal pamiątkowy "Pro Masovia" (2016), w uznaniu zasług dla miasta Marki i jego mieszkańców otrzymała nadany pośmiertnie tytuł Zasłużony dla Miasta Marki (2017).

Zapraszamy na www.archiwum.mokmarki.pl

Galeria

zdjecie: 129569
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry