Złóż wniosek o 500+ bez błędów

Tadeusz Markiewicz OPS

 15 lutego 2021    21:35

Chwila nieuwagi spowoduje, że wniosek o świadczenie zostanie umorzony. Jak się przed tym ustrzec?

Ważne informacje dla rodziców i opiekunów prawnych. Prosimy pamiętać o złożeniu wniosku o świadczenie 500+ na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. Od 1 lutego 2021 Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) w Markach przyjmuje wnioski w formie elektronicznej, a od 1 kwietnia w wersji papierowej (w punkcie obsługi przy ul. Lisa Kuli 5a).

Jeśli chcemy zachować ciągłość wypłaty świadczenia 500+, powinniśmy złożyć wniosek do 30 kwietnia 2021 r.

- Do połowy lutego otrzymaliśmy ponad 3 tys. wniosków. Niestety, część z nich jest błędna – mówi Magdalena Rogalska-Kusarek, szefowa OPS.

Chodzi o to, by wypełniając wniosek elektronicznie wskazać właściwy okres zasiłkowy, czyli 2021/2022. Spora część mieszkańców nieuważnie wybiera stary okres zasiłkowy (2019/2021).

- To powoduje, że musimy umorzyć postępowanie i nie możemy rozpatrzyć wniosku. To niepotrzebna strata czasu. Apelujemy o uwagę przy wyborze okresów zasiłkowych – mówi Magdalena Rogalska-Kusarek.

Przypominamy, że wnioski w formie elektronicznej możemy składać za pośrednictwem:

  1. portalu Emp@tia (umożliwia on również złożenie wniosku o większość świadczeń, również o zasiłek rodzinny czy też świadczenie z funduszu alimentacyjnego)
  2. platformy usług elektronicznych ZUS
  3. bankowości elektronicznej

Do tej pory o świadczenie 500+ w naszym mieście wnioskowało ponad 6 tys. osób. Otrzymują one pieniądze dla 9,5 tys. dzieci. W lutym wypłaty na to świadczenie pochłonęły 5,2 mln zł.

Gdzie pytać

Szczegółowe informacje o świadczeniach oraz formularze wniosków są dostępne na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach (ops.marki.pl). Pytania można kierować do pracowników działu świadczeń:

Galeria

zdjecie: 129574
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry