100-lecie ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 19 lutego 2021    23:17

Ołtarz Mat­ki Bo­skiej Czę­sto­chow­skiej w kościele parafialnym pw. Św. Izydora-Oracza ma już 100 lat. Tak samo wiekowy jest umieszczony w tym ołtarzu obraz ukazujący Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

Wykonawcy ołtarza jak dotąd nie udało się ustalić. Wiemy, że pracę nad jego wykonaniem zostały zapoczątkowane właśnie w lutym 1921 r., a uroczyste poświęcenie odbyło się w październiku tegoż roku.

Załączniki:

01.jpg

Galeria

zdjecie: 129580
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry