190. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 25 lutego 2021    15:51

Bój o Olszynkę Grochowską jest symbolem walki Narodu Polskiego w jego niezbywalnym prawie do niezawisłości, wolności i ustanawianiu dumy narodowej. W Bitwie Grochowskiej 25 lutego 1831 roku powstańcze wojska polskie w sile ok. 60 000 stoczyły heroiczny bój z wynoszącymi 115 000 siłami rosyjskiego feldmarszałka Iwana Dybicza. Miarą bitewnej zaciekłości pozostało w Olszynce 9 300 poległych Rosjan i kilkanaście tysięcy rannych oraz ok. 7 500 poległych żołnierzy polskich.

Więcej informacji i zdjęć KLIKNIJ TUTAJ

Galeria

zdjecie: 129583
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry