Rozpoczynamy modernizację ulic Jowisza, Marsa, Saturna

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 24 marca 2021    14:13

W tym tygodniu rozpoczynają się roboty związane z kompleksową przebudową ulic Jowisza, Marsa, Saturna. We wtorek wykonawca inwestycji – firma Strabag – został wprowadzony na plac budowy. W piątek zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu. Mieszkańcy tych ulic będą mieć zapewniony dojazd do posesji.

- Budowa drogi wiąże się z utrudnieniami, które postaramy się zminimalizować. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się w pobliżu prowadzonych prac. Przepraszamy za utrudnienia – informuje firma Strabag.

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze – zwożone materiały budowalne oraz usuwane karpy. Pod koniec tego/na początku przyszłego tygodnia roboty zostaną zintensyfikowane. Zadaniami wykonawcy są m.in. ułożenie odwodnienia oraz budowa ulicy, chodnika i drogi rowerowej. Dzięki temu droga gruntowa zamieni się w asfaltówkę. W ten sposób powstanie połączenie między ulicą Wspólną a Stawową (i dalej Zieleńcem).

- Finansowanie tej inwestycji przypomina patchworkową układankę. Część pieniędzy daje UE z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Mamy też pozytywną rekomendację wojewody na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Są też spore szanse na uzyskanie wsparcia ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w zakresie regulacji wód opadowych. To zdecydowanie ułatwi realizację tego przedsięwzięcia – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 129630
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry