Milion złotych dla Marek

Paweł Pniewski UMMarki

 6 kwietnia 2021    14:15

Uzyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ubiegłym roku z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy ponad 3 mln zł. Do tej kwoty możemy dopisać kolejny 1 mln zł. Na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego ukazała się lista samorządów, których inwestycje zostaną zasilone rządowymi pieniędzmi. Znalazły się na niej Marki, a konkretnie budowa ulicy Projektowanej (Kościelnej).

- Mamy nadzieję, że to nie koniec takich wieści. W ubiegłym roku otrzymaliśmy od wojewody mazowieckiego informację, że wniosek o dofinansowanie budowy Saturna, Marsa, Jowisza z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał pozytywną rekomendację. Czekamy na podpis premiera. Przy tej inwestycji korzystać będziemy też z pieniędzy unijnych (tzw. ZIT) oraz – być może – wsparcia ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Miasto składa kolejne wnioski o dofinansowania. Do marszałka województwa oraz konserwatora zabytków – o wsparcie remontu kamienic Briggsów, natomiast do ministra kultury – remontu mareckiej ciuchci.

TM

Galeria

zdjecie: 129654
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry