Pierwsza wiadomość o zbrodni katyńskiej poszła w świat z Pustelnika

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 6 kwietnia 2021    23:21

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z tekstem o zbrodni katyńskiej popełnionej na Polakach 81 lat temu. Warto wiedzieć, że o tej straszliwej zbrodni poinformowano po raz pierwszy Londyn właśnie z Pustelnika. Więcej szczegółów w tekście przygotowanym przez Ryszarda Mariana Sawickiego, mieszkańca Marek, regionalisty, pasjonata lokalnej historii, członka Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Kliknij TUTAJ

Galeria

zdjecie: 129657
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry