2 Maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 29 kwietnia 2021    20:28

Uroczyste podniesienie flagi państwowej

2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w południe tradycyjnie nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Miasta Marki.

Ze względu na stan epidemii wprowadzony w Polsce, również w tym roku obchody będą miały bardzo skromny charakter. Z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych flagę na maszt podniosą mareccy druhowie: z OSP Marki, 62. Szczepu Harcerskiego "Polanie" im. Króla Bolesława Chrobrego ZHP oraz 62. Szczepu Harcerskiego "Gaudium" im. króla Bolesława Chrobrego ZHR.

W Święto Flagi 2 maja obchodzone jest także święto jakim jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Oprócz Polski, święto własnej flagi mają także inne kraje, m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk, Argentyna, Finlandia, Ukraina, Litwa czy Chiny.

Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi wywieszając je w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy też przed domem. Zachęcamy mieszkańców miasta do wywieszenia flag w swoich domach.

Galeria

zdjecie: 129704
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry