Sygnalizacja na skrzyżowaniu Głównej z DW631 coraz bliżej

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego UMMarki RadaMiastaMarki PowiatWołomiński

 10 maja 2021    16:27

Rada Miasta Marki na ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla budowy sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu DW 631 (ul. ks. Poławskiego) z ulicą Główną.

Po oddaniu wiaduktu nad Obwodnicą Marek, łączącego ulicę Główną z ulicą Dworkową w Kobyłce, skrzyżowanie z Drogą wojewódzką 631 zrobiło się bardzo niebezpieczne. Było to do przewidzenia, dlatego już latem 2020 roku władze naszego miasta rozpoczęły rozmowy na temat zainstalowania na tym skrzyżowaniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej (do czasu kompleksowej przebudowy drogi). 10 września 2020 do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW) trafiło pismo burmistrza Jacka Orycha w tej sprawie.

Po negocjacjach, które trwały niestety długo, ustalono, że inwestycja zostanie zrealizowana wspólnie przez MZDW, Powiat Wołomiński oraz Miasto Marki. 28 kwietnia mareccy radni podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie dając zielone światło. Podobną uchwałę w maju podejmą radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Galeria

zdjecie: 129716
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry