16 maja 2021    18:00

Jak wiecie dużo podróżuję turystycznie po Polsce (i nie tylko). Wiele miejscowości chwali się swoim dziedzictwem kulturowym stawiając przewidziane w przepisach znaki drogowe E-22c informujące o zabytkach znajdujących się na ich terenie. Czasem jadąc w konkretne miejsce, sugerując się tymi znakami, zajeżdżam w inne nieplanowane wcześniej miejsca. Takie znaki stanowią również zachętę do zainteresowania się historią danej miejscowości.

Czemu i Marki nie miałyby się chwalić swoim dziedzictwem kulturowym? Szczególnie, że w ostatnich latach przeznaczamy niemałe środki na rewitalizację naszych zabytków i przestrzeni publicznej. 13 maja złożyłem w tej sprawie wniosek do burmistrza Jacka Orycha. Mam nadzieję, że już wkrótce przy al. Piłsudskiego od strony Warszawy i Radzymina pojawią się stosowne znaki drogowe.

#TAKzmieniamyMarki #miastomarki #MarkiWłączSię

Galeria

zdjecie: 129723
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry