Będzie, wnioskowany od tylu lat, chodnik przy ul. Bandurskiego w Markach

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 18 maja 2021    21:24

Z wielką radością przeczytałem informację o możliwości zaprojektowania do budowy chodnika przy ul. Bandurskiego po stronie numerów parzystych od al. Marsz. J. Piłsudskiego do punktu handlowego Biedronka. Link do informacji TUTAJ

Od wielu lat zabiegałem o tę inwestycję na tym odcinku wraz z wjazdami do posesji. Jednakże za każdym razem otrzymywałem z Urzędu Miasta negatywne odpowiedzi. Cytuję jedne z nich:

- budowa chodnika na omawianym fragmencie drogi nie jest możliwa bez wykonania przebudowy jezdni i jej właściwego wyprofilowania;

- utwardzenie tej części pasa drogi wpłynie niekorzystnie na stan gruntowo-wodny na przyległych nieruchomościach.

Wybudowanie w tym miejscu chodnika połączyłoby w jedną całość istniejący już chodnik od ul. Okólnej do sklepu „Biedronka” i tym samym zwiększyłoby bezpieczeństwo mieszkańców korzystających obecnie z niezagospodarowanego pobocza.

Mam nadzieję, że decyzja o wybudowaniu chodnika została podyktowana tym, że pojawiła się możliwość inwestycji bez przebudowy i profilowania samej ulicy Bandurskiego, a nie tym kto składa wniosek…

 

 

 

Galeria

zdjecie: 129726
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry