Więcej ekranów wzdłuż obwodnicy

Paweł Pniewski RadaMiastaMarki UMMarki

 22 maja 2021    16:20

GDDKiA odpowiada na stanowisko radnych naszego miasta.

W marcu radni naszego miasta podjęli kolejną już uchwałę w sprawie ograniczenia hałasu z obwodnicy Marek. Chodzi o przede wszystkim o odcinek szybkiej trasy położony między ulicami Marii Curie Skłodowskiej a wiaduktem nad rzeką Długą, gdzie niestety stwierdzono przekroczenie norm. Obecna przerwa w ciągu ekranów w tym rejonie wynosi około 650 m.

W lutym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i dobudowanie ekranów. Dzięki temu w tym rejonie powstanie 160 m. osłon o wysokości 6 m. Będzie ich więcej. W najnowszym piśmie do radnych GDDKiA deklaruje, że warszawski oddział dyrekcji „podjął działania mające na celu realizację ekranów akustycznych w pełnym zakresie wskazanym w Analizie porealizacyjnej”.

Co to oznacza? Dobudowanie kolejnych ponad 100 m. ekranów, również o wysokości 6 m. W ten sposób długość ekranów na tym odcinku zwiększy się łącznie o ponad ćwierć kilometra. Niestety, nadal pozostanie przerwa licząca ponad 400 m.

Mieszkańcy Marek jeszcze przed wybudowaniem obwodnicy wskazywali, że ochrona akustyczna nie będzie wystarczająca. Potwierdziły to badania akustyczne. Dzienne normy hałasu zostały przekroczone w 4 punktach, a nocne – aż w 22 - podkreśla radny Jarosław Jażdzik, który przedstawiał projekt stanowiska w sprawie ekranów na sesji.

Z jednej strony cieszy nas to, że niedługo nastąpi poprawa sytuacji. Z drugiej – nadal martwi, że ring ekranów nie zostanie domknięty, mimo że przekroczenia hałasu zostały wykazane na wysokości ulicy Szkolnej. Wiele wskazuje na to, że po realizacji nowych ekranów i podwyższeniu istniejących trzeba będzie przeprowadzić kolejne badania, które mogą wykazać konieczność dobudowania brakujących osłon – dodaje Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

Przypomnijmy, że w ramach obecnego przetargu realizowanego na zlecenie GDDKiA mają zostać wybudowane nowe ekrany wzdłuż Szpitalnej, a także podwyższone na wysokości Ząbkowskiej, Pomorskiej, Warmińskiej i Kujawskiej.

TM

Galeria

zdjecie: 129735
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry