Dotacja na kamienicę Briggsów

Paweł Pniewski RadaMiastaMarki UMMarki

 22 maja 2021    16:23

Kolejny raz otrzymaliśmy wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego.

W poprzednich latach zrewitalizowaliśmy dziewięć kamienic Briggsów. To znaczna część dawnego osiedla robotniczego zbudowanego przez angielskich przemysłowców. Jest szansa, że kolejny obiekt zostanie odnowiony.

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek o dofinansowanie kolejnego remontu został zaakceptowany i otrzyma finansowe wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Nasze miasto otrzyma 110.000,00 zł.

W związku z tym będę wnioskować do Rady Miasta o wpisanie tej inwestycji do tegorocznego budżetu, co umożliwi ogłoszenie przetargu na wykonanie robót w zabytkowym obiekcie przy Piłsudskiego 82 – informuje Jacek Orych.

To już druga dotacja przekazana przez Sejmik dla Marek na ratowanie zabytków w ciągu ostatnich dwóch lat. W 2019 roku dzięki wsparciu z budżetu województwa wykonano prace konserwatorskie przy budynku MOK - napisał w mediach społecznościowych Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

WPZ

Galeria

zdjecie: 129736
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry