Odszedł od nas Śp. Ksiądz Prałat Zygmunt Wirkowski (12.01.1947 - 31.05.2021)

Marek Kroczek AkcjaKatolicka ProMemoria

 31 maja 2021    16:42

Nie mogę uwierzyć, że już nigdy nie usłyszę ciepłego, łagodnego głosu naszego nieodżałowanego Księdza Proboszcza i asystenta kościelnego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii pw. Świętego Izydora Oracza w Markach w latach 2006-2015. Zawsze mogliśmy liczyć na niego. W czwartek 28 maja obchodził 49. rocznicę święceń prezbiteria tu, już się cieszył z mojego zapewnienia, że za rok złożymy mu życzenia osobiście. Był z zacnego pokolenia kapłańskiego. Jego kolegą kursowym (wcześniej dzielili ławę szkolną) był błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Szerzył jego kult, opowiadał historię z życia. Już we wrześniu 2006 roku po rozpoczęciu pracy w naszej parafii zwrócił się do nas z propozycją zorganizowania pikniku parafialnego „Pożegnanie lata u Św. Izydora”. Poprzez tego typu niekonwencjonalne inicjatywy scalał, integrował wspólnotę parafialną i miejską. Zachęcał nas do organizowania pielgrzymek, zarówno krajowych „Niedziela z Akcją Katolicką”, jak i zagranicznych. Ze śp. księdzem Zygmuntem pielgrzymowaliśmy na beatyfikację i kanonizację świętego Jana Pawła II. Nawiedziliśmy wiele sanktuariów maryjnych w Europie (Zdjęcie – ikonę wpisu zrobiłem w czasie Eucharystii w sanktuarium w Lourdes, 22.04.2008 roku, której przewodniczył).

Długo mógłbym wspominać nieodżałowanego Kapłana, który tak niespodziewanie zakończył ziemską wędrówkę dzisiejszej nocy.

Księże Proboszczu Akcja Katolicka z Marek będzie zawsze nosiła Ciebie w pamięci, pamiętała o Tobie w modlitwie i zawsze będzie Tobie wdzięczna za serce, które zawsze miałeś otwarte dla ludzi.  

W odnośniku informacja o śmierci śp. Księdza Zygmunta Wirkowskiego i jego kapłańskiej posłudze.

https://diecezja.waw.pl/7513

W imieniu Akcji Katolickiej Marki: Marek Kroczek, prezes.
Ps. Joasiu, dziękuję Tobie w imieniu przyjaciół z Akcji Katolickiej i mareckich parafian za piękne epitafium.

 

Galeria

zdjecie: 129760
fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry