Pomożemy w uzyskaniu dofinansowania

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 2 czerwca 2021    14:50

Uruchomimy punkt informacyjno-konsultacyjny programu "Czyste Powietrze".

Oprócz naszych samorządowych pieniędzy na wymianę tzw. „kopciuchów”, w grę wchodzą dotacje z rządowego, ogólnopolskiego programu. Są to potężne środki – w skali kraju na „Czyste Powietrze” przeznaczono do podziału 103 mld zł (większość w formie dotacji, część – w formie pożyczek).

Dzięki zawartemu porozumieniu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) utworzymy punkt konsultacyjno-informacyjny rządowego programu. Dzięki niemu właściciel lokalu jednorodzinnego może uzyskać dotację na wymianę kopciuchów na nowoczesne źródła ciepła, termomodernizację budynku, a przy tej okazji również na montaż instalacji fotowoltaicznej. Cel jest oczywisty – zmniejszenie niskiej emisji (pochodzącej generalnie z małych indywidualnych źródeł ogrzewania) oraz zwiększenie efektywności energetycznej – tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.

Pojedynczy beneficjent może uzyskać w podstawowym wariancie 30 tys. zł dofinansowania, a w rozszerzonym – 37 tys. zł.

Dzięki porozumieniu z WFOŚiGW sprawy związane z programem – zamiast w Warszawie – będziemy załatwiać w naszym mieście. Nie tylko staniemy się jednym z promotorów „Czystego Powietrza” w Markach, ale przede wszystkim pomożemy mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o rządowe dofinansowanie. Gorąco zachęcam - im mniej kopciuchów, tym lepsze będzie powietrze w naszym otoczeniu - informuje Jacek Orych.

O uruchomieniu punktu będziemy informować na naszych stronach internetowych, a także w mediach społecznościowych. Przypominamy, że trwa także nasz program dopłat do wymiany pieców. Więcej na ten temat TUTAJ

Galeria

zdjecie: 129764
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry