Prawdziwa piłkarska rywalizacja sprzed 70 lat. Mecz "Cygany" z Marek vs "Bociany" z Pustelnika.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 15 czerwca 2021    12:11

Szanowni Państwo,

Choć początki EURO 2020 nie były dla nas łaskawe, przegraliśmy ze Słowacją 1:2, to zachęcam Państwa do przeczytania wspomnień Pana Ryszarda Sawickiego odnośnie prawdziwej rywalizacji i gry w piłkę nożną w Markach sprzed 70 lat.

Wieczna rywalizacja „Cygany” z Marek vs „Bociany” z Pustelnika. Z fragmentu pustelnickiego eseju autorstwa Ryszarda Sawickiego.

Zachęcamy do lektury!

KLIKNIJ TUTAJ

Załączniki:

04.jpg

Galeria

zdjecie: 129785
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry