Marki Włącz się na wakacje

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 23 czerwca 2021    08:03

W lipcu i sierpniu zapraszamy na ciekawe sobotnie i niedzielne spotkania. W każdy weekend m.in. praktyczne warsztaty z nutką ekologii.

To jest jedno z najpiękniejszych i najlepiej ocienionych latem miejsc w naszym mieście. Mowa o parku miejskim (Parku Briggsów), położonym między zabytkowym pałacykiem i fabryką a rzeką Długą. To właśnie w tym miejscu w wakacyjne miesiące zaprosimy mieszkańców naszego miasta na cykl ośmiu dwudniowych spotkań (z wyjątkiem 14 - 15 sierpnia).

Zapraszamy Państwa na cykl „Marki Włącz się na wakacje”. Każde wydarzenie będzie zaczynać się w porze poobiedniej, o godzinie 14.00. To idealny czas, by wybrać się na rodzinny spacer – najlepiej do parku miejskiego – zachęca Katarzyna Pisarska, naczelnik Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu mareckiego ratusza.

W każdy weekend będą odbywały się m.in. warsztaty o różnej tematyce. Wiadomo już, że będzie dominować ekologia. W tym czasie będziemy przygotowywać m.in. karmniki, domki dla owadów, budki lęgowe. Pomożemy w przygotowaniu mini ziołowego ogródka i doniczki samo nawadniającej. Odwiedzą nas również różne zwierzęta.

Będzie dużo zabawy, dużo radości, a do tego praktyczna dawka wiedzy o ekologii, czyli tematyce tak bliskiej wielu naszym mieszkańcom – podkreśla Emila Wrzosek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Projekt „Marki Włącz się na wakacje” przygotowują wspólnie pracownicy urzędu miasta, a także Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Biblioteki Publicznej, MCER Wodociągu Mareckiego oraz MKS Marcovii Marki.

Końcowym akcentem wakacyjnym będzie weekendowe spotkanie 28-29 sierpnia, na które szykujemy różne dodatkowe niespodzianki. Obserwujcie naszą stronę internetową marki.pl – tam znajdziecie zapowiedzi i relacje – dodaje Ada Gajek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Galeria

zdjecie: 129794
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry