Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 631 z ulicą Główną i Dworkową z sygnalizacją świetlną oraz lewoskrętami.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 24 czerwca 2021    13:34

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 631 z ulicą Główną i Dworkową z sygnalizacją świetlną oraz lewoskrętami, zamiast dwupasmowego ronda jako rozwiązaniem docelowym – bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz uwarunkowania techniczne głównymi argumentami tej decyzji.
Tymczasowa sygnalizacja świetlna w II połowie tego roku.

W maju złożyliśmy wspólnie z Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski Piotr Kandyba – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewa Rosa Adam Łossan oraz Tomasz Szturo interpelację do Marszałka #Mazowsze w kwestii ww. skrzyżowania (https://werelich.com/2021/05/22/ostatecznie-rondo-czy-sygnalizacja-swietlna-na-skrzyzowaniu-dw631-z-ulica-glowna-i-dworkowa/) W związku z tym, że w przestrzeni publicznej (FB) rozgorzała dyskusja, czy oby rondo nie byłoby lepszym rozwiązaniem – postanowiliśmy w drodze interpelacji pozyskać argumentację fachowców, którzy zdecydowali się wdrożyć we wspomnianej lokalizacji sygnalizację świetlną, jako ostateczne rozwiązanie.

Jesteśmy usatysfakcjonowani treścią poniższej odpowiedzi, ponieważ odpowiada ona na wiele kluczowych pytań oraz wskazuje powody podjęcia takich, a nie innych decyzji. Potwierdziły się również nasze przypuszczenia w kwestii opóźnień realizacji całej inwestycji, związanej z kompleksową przebudową DW631, które nastąpiłyby w przypadku wprowadzania na tym etapie zmian. Oczywiście cała sytuacja zostanie jeszcze przeanalizowana, ale władze województwa stoją na stanowisku podtrzymującym swoje pierwotne decyzje i jak wskazują w odpowiedzi czynnik bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego był tu tym podstawowym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w II połowie przyszłego roku powinna zostać uzyskana decyzja na realizację tej jednej z najważniejszych inwestycji drogowej dla naszego regionu.

Więcej szczegółowych informacji zawartych jest w odpowiedzi na naszą interpelację, którą zamieszczam na poniższych zdjęciach.

Galeria

zdjecie: 129800
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry