Są gruntówki, będą asfaltówki

Paweł Pniewski UMMarki

 12 lipca 2021    22:12

Ogłosiliśmy pierwszy z tegorocznych przetargów na wykonanie tzw. nakładek asfaltowych

W ubiegłym roku zainaugurowaliśmy program przebudowy gruntówek na drogi asfaltowe. W ramach jego pilotażu zrealizowaliśmy cztery ulice: Skowronią, Kurpińskiego, Nałkowskiej oraz Pomorską. W piątek (9 lipca) ogłosiliśmy przetarg na przebudowę kolejnych ulic:

  • Batalionów Chłopskich
  • Długiej – do końca obecnego asfaltu do ulicy Fiołkowej
  • Maratońskiej i fragmentu Olimpijskiej
  • Skorupki – od Granicznej do Kusocińskiego

Na oferty potencjalnych wykonawców czekamy do 26 lipca. O wyborze zwycięzcy/zwycięzców zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Zapraszamy firmy do udziału w tym postępowaniu LINK

- To pierwszy tegoroczny przetarg na budowę tzw. nakładek asfaltowych. W tym roku zamierzamy ogłosić następne postępowania na kolejne ulice – informuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Tego typu inwestycje możemy realizować, jeśli miasto jest jedynym właścicielem gruntu pod drogę. Jeśli samorząd nie ma pełnej własności, najczęściej musi występować o uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji (ZRID), co jest niestety czasochłonną procedurą. W taki sposób zrealizujemy budowę ulicy Kościelnej, na którą przetarg ogłosimy w te wakacje.

W budowie (także dzięki ZRID) jest również ciąg ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Trwają także przygotowania do ogłoszenia modernizacji ulic: Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Granicznej, Lisa-Kuli i Mickiewicza w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projektowana jest również przebudowa Alei Piłsudskiego.

TM

Galeria

zdjecie: 129834
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry