Trochę o historii Czerwonego Dworu w Pustelniku

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 13 lipca 2021    21:57

Czerwony  Dwór położony w Markach Pustelniku przy ul. Kasztanowej 21 pochodzi z przełomu XIX i XX w. Od 1928 roku jest własnością Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, a jednocześnie w ostatnich latach został objęty ochroną Konserwatora Zabytków, który niestety nie dysponuje funduszami na jego renowację. Obiekt z roku na rok popada w coraz większą ruinę.

Więcej zdjęć i informacji KLIKNIJ TUTAJ

Załączniki:

cd.jpg

Galeria

zdjecie: 129836
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry