77. rocznica zbrodni na Kruczku. Wywiad ze świadkiem tamtych wydarzeń.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 28 lipca 2021    17:51

Szanowni Państwo, 

30 lipca br. obchodzimy kolejną rocznicę zbrodni na Kruczku dokonanej przez niemieckich okupantów na mieszkańcach Marek, Pustelnika, Strugi i Zielonki. 

Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w uroczystościach zaplanowanych w najbliższy piątek, tj. 30.07.2021 r. o godzinie 17:00 przy pomniku pomordowanych na Kruczku. 

Tymczasem zachęcam do obejrzenia videorelacji nagranej w 2020 r. z Panią Wandą Jędrysiak z domu Kostrzewa, naocznego świadka zbrodni sprzed 77 lat.

 

Galeria

zdjecie: 129853
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry