Krótkie podsumowanie z uroczystości na Kruczku

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 31 lipca 2021    09:43

Szanowni Państwo, 

30 lipca 2021 r. uroczyście obchodziliśmy 77. rocznicę mordu na Kruczku dokonanego przez niemieckich okupantów na mieszkańcach Marek, Pustelnika, Strugi i Zielonki. 

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta oraz Zielonki, przedstawiciele samorządów obu miast, duchowieństwo, OSP Marki, organizacje społeczne i kombatanckie oraz ostatni, żyjący, naoczny świadek zbrodni - Pani Wanda Jędrysiak.

Można było również obejrzeć relację na żywo. Specjalnie na tę okazję została przygotowana grafika okolicznościowa, mająca na celu upamiętnienie wydarzeń z tamtych lat. 

Zachęcam do obejrzenia krótkiego podsumowania z uroczystości.

Galeria

zdjecie: 129855
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry