Dorzuć się do puszki WOŚP

Zaproszenie do Słupna na odsłonięcie tablicy poświęconej kpt. Ryszardowi Downar - Zapolskiemu

START:    14 sierpnia 2021

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 12 sierpnia 2021    13:20

Szanowni Państwo, 

w imieniu Pani Agnieszki Kacprzak, Radnej Miasta i Gminy Radzymin oraz Sołtysa Słupna, mam zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterowi Bitwy Warszawskiej 1920 r. kpt. Ryszardowi Downar - Zapolskiemu, dowódcy I batalionu 85 pp Strzelców Wileńskich, który poległ bohaterską śmiercią 14 sierpnia 1920 r. w Słupnie.

Odsłonięcie tablicy nastąpi 14 sierpnia 2021 r. o godz. 10:00 przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Stefana Żeromskiego w Słupnie.

Zapraszam serdecznie w imieniu organizatorów. Dodatkowo informuję, że Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga podjęło wcześniej inicjatywę uporządkowania mogiły zmarłego bohatera na warszawskich Powązkach. Linki do wpisów poniżej

Żołnierska elegia bohatera. RYSZARD DOWNAR-ZAPOLSKI. Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 r.

 i

Czy Polska upomni się o grób bohatera BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 r. – kpt. RYSZARDA DOWNAR-ZAPOLSKIEGO?

Załączniki:

12.jpg

Galeria

zdjecie: 129868
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry