Przebojowe zakończenie lata

Ada Gajek UMMarki

 6 września 2021    14:31

Zapraszamy na koncert Łukasza Zagrobelnego. W ostatnią niedzielę sierpnia usłyszymy jego utwory w parkowej scenerii.

Naszą akcję „Marki Włącz się na wakacje” zakończymy mocnym akcentem muzycznym. W niedzielę, 29 sierpnia, na scenie ustawionej w parku miejskim wystąpi Łukasz Zagrobelny. „Życie na czekanie”, „Jeszcze nie raz”, „Nie kłam, że kochasz mnie”, „U mnie maj” – te przeboje znamy m.in. z radia i internetu.

Zdaniem krytyków, Łukasz Zagrobelny to jeden z najlepszych głosów męskich w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu zadebiutował w 2007 r. płytą „Myśli warte słów”, za którą przyznano mu wiele nagród. Wydany pięć lat później krążek „Ja tu zostaję” już po miesiącu uzyskał status złotej płyty. Łukasz Zagrobelny jest znany także występów na deskach teatrów muzycznych, a także z telewizyjnego ekranu – występował m.in. w „Tańcu z gwiazdami” oraz w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, docierając do ścisłego finału. W tym roku znakomicie i brawurowo zinterpretował główny motyw muzyczny z kultowego serialu „07 zgłoś się”. Przede wszystkim jednak wystąpił w kilkuset koncertach w naszym kraju, a 29 sierpnia będziemy mogli go posłuchać na żywo po raz pierwszy w naszym mieście. Początek koncertu o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Piraci i kolory

Warto jednak podkreślić, że cały weekend 28 - 29 sierpnia jest pełen atrakcji. W sobotę (28 sierpnia) zapraszamy Państwa na przedostatnie spotkanie z cyklu „Marki Włącz się na wakacje”, odbywające się w parku miejskim. Tego dnia sporo atrakcji dla dzieci pod piracką flagą. A więc będziemy tworzyć pirackie stroje, ozdabiać statek z kartonu, przygotujemy też zabawy ruchowe z bombami wodnymi. Będą też strefa sportowa i kącik malucha.

Gwoździem sobotniego programu będzie Holi Święto Kolorów. Któż z nas nie lubił się w szczenięcych latach obsypywać mąką? Możemy wrócić do nich wrócić. I zrobić to samo – tyle, że za sprawą kolorowego proszku, wyprodukowanego na bazie mąki, talku i naturalnych barwników spożywczych. Niech mamy zawczasu się nie martwią o włosy i ubrania – wszystko będzie zmywalne wodą.

Na dwóch kółkach

W niedzielę rano (29 sierpnia) przeniesiemy się pod marecką Zwałkę. Właśnie przy Grunwaldzkiej znajdzie się miasteczko rowerowe dla zawodników Poland Bike Marathon, kolarskiego cyklu na Mazowszu. Będzie można sprawdzić się na dystansach dla dzieci i dorosłych. Początek rywalizacji – o godz. 10.00. Więcej informacji TUTAJ

Ostatni raz w tym roku

Potem wrócimy do parku miejskiego. O godz. 14.00, czyli jeszcze przed koncertem, rozpoczną się ostatnie warsztaty z cyklu „Marki Włącz się na wakacje”. W programie koncert dla dzieci „Ryby, raki i żaby” (organizowany przez Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego), warsztaty malowania wielkoformatowych lampionów oraz studio mody letniej (warsztaty tworzenia letniej stylizacji na króla i królową lata). Będą też dmuchańce, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i strefa sportowa. Na stoisku Urzędu Miasta czekać będzie Eko-Koło Fortuny. Wodociąg Marecki zaprosi m.in. na zajęcia ekologiczne (m.in. sadzenie roślin) oraz grę memory w plenerze. A o godz. 17.00 zwieńczenie – czyli koncert Łukasza Zagrobelnego.

Na terenie parku znajdziecie też stoisko gastronomiczne - z grillem, pop cornem, napojami. Czekać będzie darmowa kawa i herbata.

Podczas trwania imprezy będzie można skorzystać z pomocy rachmistrzów i spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Zapraszamy także do Punkt Szczepień przeciw COViD - 19.

Nie może Was zabraknąć!  Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 129880
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry