Mareckie Sceny Ogródkowe

Tadeusz Markiewicz MOK UMMarki

 30 sierpnia 2021    20:05

Trzy dni, dziewięć spektakli. Zapraszamy widzów na teatralną ucztę.

Na otwarcie nowego sezonu Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (MOK) przygotował Przegląd Teatrów Ogródkowych, który jest próbą wskrzeszenia tej ciekawej XIX-wiecznej tradycji. Projekt jest finansowany przez nasze miasto w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Mamy nadzieję, że dobór spektakli oraz sposób ich zaprezentowania spotkają się z aprobatą mieszkańców. Przygotowaliśmy dziewięć przedstawień, które zostaną zaprezentowane w kilku punktach w historycznej części miasta – mówi Aleksandra Jankowska, dyrektor MOK.

Największa scena ogródkowa pojawi się w Parku Miejskim. Drugą przygotowujemy przed Ośrodkiem przy ulicy Fabrycznej 2. Spektakle zostaną też pokazane na dziedzińcu dwóch mareckich szkół. Zapraszamy w piątek, sobotę i niedzielę, czyli 3, 4 i 5 września.

Nawiązujemy do formuły teatrów ogródkowych budując w plenerze sceny z bufetem i miejscami przy stolikach.  Proponujemy współczesny repertuar, ale zgodnie z XIX-wiecznymi trendami dominują przedstawienia muzyczne z pięknymi piosenkami i nieskomplikowaną fabułą. Będzie też trochę teatralnych eksperymentów, ale nie zdradzimy, których to dotyczy spektakli! – mówi Aleksandra Jankowska.

Wybierz spektakl i zarezerwuj miejsce przy stoliku!


Program:

3 WRZEŚNIA, piątek

  • „Sztuczki”  Pijanej Sypialni w Parku Miejskim, godz. 19.00
  • „Kino Manualne” Instytutu Teatru Przedmiotu Adama Walnego na dziedzińcach Szkoły Podstawowej Nr 2   (ul. Szkolna) i Zespołu Szkół Nr 2 (ul. Wczasowa) – dla uczniów

4 WRZEŚNIA, sobota

  • „Dobre Rady Lisa Witalisa”  musical dla dzieci w wykonaniu O!Teatru w Parku Miejskim, godz. 15.00
  • „Ławeczka” Teatru Maska, Park Miejski, godz. 17.00
  • „Teatr Piosenki 1939” Teatru Muzycznego Olala, scena ogródkowa Fabryczna 2, godz. 19.30

5 WRZEŚNIA, niedziela

  • „Moja mama Janis” monodram muzyczny Joli Litwin-Sarzyńskiej, scena ogródkowa Fabryczna 2, godz. 17.00
  • „Tutli Putli. Kto jest dziki?” Teatru Malabar Hotel, Park Miejski, godz. 19.30

Galeria

zdjecie: 129889
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry