XVI Spartakiada Rodzinna - Marki (nie)znane

START:    26 września 2021    13:00 Stadion Miejski, ul. Wspólna 12

Paweł Pniewski MSG UMMarki

 21 września 2021    22:50

Zapraszamy na Spartakiadę Rodzinną CZAT. Będzie moc atrakcji! Wielki finał już w najbliższą niedzielę, 26 września, na stadionie przy Wspólnej12! Musicie tam być!

Gdy władzę nad pogodą przejmuje piękna polska złota jesień, spotkamy się na wydarzeniu, które na stałe wpisało się w marecki kalendarz. Na stadion przy Wspólnej 12 przychodzą całe rodziny – i młodzi, i starsi, by dobrze i radośnie spędzić niedzielne popołudnie. Gwarantujemy, że „będzie się działo” zgodnie ze skrótem CZAT – Czadowo, Aktywnie i Twórczo.

- Będzie to 16-sta edycja dorocznej Spartakiady Rodzinnej. Byłaby 17-sta, gdyby nie pewien złośliwy wirus, który w zeszłym roku popsuł funkcjonowanie całego świata. Jednak w tym roku znów widzimy się na stadionie Marcovii – mówi Marcin Dąbrowski, prezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.

W tym roku spotkamy się pod hasłem „MARKI (NIE)ZNANE”. O co chodzi? Dobrze ilustruje to przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Chcemy pokazać, że sporo rzeczy można załatwić w naszym mieście, bo mamy wielu znakomitych przedsiębiorców.

- Wielu mieszkańców naszego miasta robi zakupy czy realizuje usługi przede wszystkim w Warszawie. Tymczasem można je zrobić tu, na miejscu, często taniej niż w stolicy. Wystarczy poznać marecką ofertę – podkreśla Marcin Dąbrowski.
Dlatego do Spartakiady dołączyli lokalni przedsiębiorcy, którzy w swoich punktach usługowych/sklepach urządzili pierwsze konkurencje spartakiadowe. I tu ważna uwaga. Nie trzeba nic kupować (choć oczywiście można), żeby wziąć udział w specjalnej edycji „Sportowej Rodziny Roku”. U partnerów Spartakiady (ich lista u dołu) można pobrać specjalny paszport dla rodziny i od razu wykonać (często zabawne) zadanie.

- Nie są to trudne konkurencje. To np. wykonanie ciekawej figury w ramach domowych ćwiczeń, rzut piłeczką do celu czy wymyślenie haseł promujących zdrowy tryb życia – mówi Marcin Dąbrowski.

Realizując zadania zbieramy punkty, które od razu zapisywane są w paszporcie, a bardzo przydadzą się w niedzielę na stadionie przy Wspólnej. Będą bowiem wliczane do konkursu „Sportowa Rodzina Roku” – jednego ze znaków firmowych Spartakiady!

- Niech się nie martwią ci, którzy nie mieli okazji wziąć paszportu i uczestniczyć w zawodach u naszych partnerów. Dla nich też będzie stworzona oddzielna klasyfikacja – wyłącznie na podstawie wydarzeń realizowanych na miejscu w niedzielę – dodaje Andrzej Nadolski, wiceprezes MSG.

I tu przechodzimy do dnia wielkiego finału.
- Ci, którzy już nas odwiedzali, wiedzą, że przy Wspólnej atrakcji dla każdego nie braknie – podkreśla Marcin Dąbrowski.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowaliśmy m.in. dmuchańce, watę cukrową, malowanie buziek i praktyczną lekcję bezpiecznej jazdy na rowerze. Dorośli będą mogli założyć narko- i alkogogle, by przekonać się, jak wygląda jazda po używkach i kielichu oraz dlaczego nie warto siadać wówczas za kółko. Dla wszystkich zagrają, zaśpiewają lub zaprezentują się na scenie nasi goście. Pojawią się na niej: UKS Sanchin, Akademia Pani Szafki, Cherry Moreno, Przemek Dominiak, Agata Racka, Acro Dance, Klaudia Cituk oraz Kwazzy. Wręczymy też nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 wśród uczniów mareckich szkół pod przewodnim hasłem tegorocznej spartakiady „Marki (nie)znane”. Nie może też być Spartakiady bez strażaków, którzy zaprezentują pokaz ratownictwa.

- Spodziewamy się również gości z Warszawy - przedstawicieli Komisariatu Policji Rzecznej i Straży Miejskiej z kołem fortuny – mówi Marcin Dąbrowski.

Na koniec planowane jest ognisko i…. niespodzianka.

- Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy przy Wspólnej 12. To znakomity sposób na niedzielne popołudnie w rodzinnym gronie – mówi Maria Borysewicz, wiceprezes MSG.

Partnerzy Spartakiady, u których można zbierać punkty
EM-KA EVENT https://www.facebook.com/emka.event
UKS Akademia Pani Szafki https://www.facebook.com/AkademiaPaniSzafki
Pogromcy Alergenów https://www.facebook.com/Pogromcy-alergen%C3%B3w-111537517686802
LionHeart https://www.facebook.com/lionheartschool
Jaskinia Solna EDEN https://www.facebook.com/Jaskinia.Solna.EDEN
Olimpic Park https://www.facebook.com/OlimpikParkMarki
Hurtownia Oleńka https://www.facebook.com/HurtowniaOlenka
M&P https://www.facebook.com/mp.wina

Jarosław Jaździk

Galeria

zdjecie: 129933
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry