Cegły z mareckiej cegielni na warszawskiej Pradze. Zapraszam do obejrzenia reportażu.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 23 września 2021    22:46

Szanowni Państwo, 

zdarza się nierzadko, że dzwonicie Państwo do Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga z informacją o odnalezieniu jakiegoś artefaktu związanego z Markami. Najczęściej są to wyroby ceramiczne takie jak: dachówki, cegły, rury kanalizacjne itp. Najczęściej wyroby te sygnowane są nazwą naszego miasta i nazwiskiem producenta. 

Tym razem zapraszamy Państwa na ulicę 11 listopada w Warszawie, gdzie jeden z naszych mieszkańców - Łukasz Krzemiński, aktywny działacz społeczny i pasjonat lokalnej historii, odkrył w konstrukcji budynku cegły pochodzące z cegielni Szlomo Halbera, która prężnie funkcjonowała w okresie przedwojennym i wcześniej w Markach - Pustelniku.

Więcej o samej cegielni S. Halbera kliknij TUTAJ.

Galeria

zdjecie: 129939
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry