Relacje Państwo-Kościół w czasach PRL-u (1944-1989). Wykład dra Grzegorza Gołębiewskiego

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 26 września 2021    20:58

W dniu 11 września br. , w przededniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w Pałacyku Briggsów w Markach odbyła się prelekcja pt. „Relacje Państwo-Kościół w czasach PRL-u” połączona z wyświetlaniem archiwalnych fotografii związanych z życiem i działalnością Błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego. Spotkanie prowadził znany i ceniony biograf kardynała dr Grzegorz Gołębiewski z Płocka.  

Więcej informacji i zdjęć kliknij TUTAJ

Załączniki:

kos.jpg

Galeria

zdjecie: 129940
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry