Drogowe dofinansowanie z puli rządowej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 29 września 2021    20:42

Uzyskaliśmy ponad milion złotych na przebudowę ulicy Saturna.

We wtorek (28 IX) burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk uczestniczyli w podpisaniu umowy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Nasze miasto otrzymało wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o kwotę 1 035 265 zł. Będzie ona przeznaczona na przebudowę ulicy Saturna. To część modernizowanego obecnie połączenia Pustelnika z Zieleńcem, czyli ulic Jowisza-Marsa-Saturna.

Dziękujemy za pieniądze, które znakomicie ułatwią realizację naszej inwestycji – mówi Jacek Orych. 

Stronę rządową reprezentował Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

„Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej” – czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Budowa ciągu Jowisza-Marsa-Saturna otrzymała też wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (tzw. ZIT) oraz z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Prace są w toku. Budujemy m.in. kanalizację deszczową, nową jezdnię, chodniki, drogę rowerową. Stopień zaawansowania robót przekracza 70 proc. Wykonawcą robót jest zwycięzca przetargu – firma Strabag. Jej przedstawiciele szacują, że w październiku rozpocznie się układanie pierwszej warstwy asfaltu – informuje Jacek Orych.

Fotoreportaż z realizacji prac - TUTAJ

Galeria

zdjecie: 129945
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry