Piękne wyróżnienia - Marszałek województwa uhonorował medalami Pro Masovia Barbarę Jóśko oraz Szkołę Podstawową nr 5.

Ada Gajek UMMarki

 12 października 2021    13:00

W piątek odbyła się miła uroczystość. Tego dnia w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym uhonorowaliśmy niezwykłą  osobę i wyjątkową placówkę. Medale Pro Masovia otrzymały: Barbara Jóśko oraz Szkoła Podstawowa nr 5. Jest to wyróżnienie, nadawane osobom i instytucjom, które przyczyniły się do rozwoju Mazowsza. Medale przyznaje marszałek Adam Struzik.

Pani Barbara Jóśko jest jedną z ikon mareckiej edukacji przedszkolnej, dla której pracowała przez 51 lat. Zaczynała jako zwykły nauczyciel, by ostatecznie przejąć stery placówki przy ul. Dużej. Przez pięć dekad dbała o najmłodszych podopiecznych. Jest jej wdzięcznych kilka pokoleń przedszkolaków i ich rodziców. Ukoronowaniem długoletniej pracy (i starań) była rozbudowa przedszkola miejskiego przy ul. Dużej, którym kierowała od 1982 r.

Medal Pro Masovia otrzymała również Szkoła Podstawowa nr 5. Okazja ku temu jest szczególna. W tym roku obchodzimy bowiem stulecie edukacji na Strudze, którą w 1921 r. zainaugurowała jednoklasowa Publiczna Szkoła Powszechna w Czarnej Strudze. Mimo wielu trudności lokalowych, z którymi borykała się w poprzednim stuleciu, placówka wyedukowała tysiące uczniów. Dziś SP5 wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 2 wybudowanego przy Wczasowej w ostatniej dekadzie ubiegłego stulecia. Medal z rąk Emilii Oleksiak, kierownika Wydziału Kultury w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odebrała Elżbieta Piszcz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Barbara Jóśko oraz Elżbieta Piszcz  otrzymały od zgromadzonych gości wielkie brawa, do których my również się przyłączamy!

Galeria

zdjecie: 129969
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry