Krótka relacja ze spotkania zarządu miasta Marki z mieszkańcami ul. Piotra Skargi

Tomasz Paciorek UMMarki RadaMiastaMarki

 14 października 2021    10:18

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kliknij TUTAJw dniu 12.10.2021 r. w Centrum Aktywności Fabryczna 3 odbyło się spotkanie mieszkańców ul. Piotra Skargi z zarządem miasta w sprawie możliwości budowy/przebudowy/naprawy nawierzchni ww ulicy.

Na zebranie licznie przybyli mieszkańcy ulicy Piotra Skargi oraz burmistrz miasta – Pan Jacek Orych wraz z zastępcą Panem Dariuszem Pietruchą. Wydział Inwestycji i Zarządu Dróg, tutejszego magistratu, reprezentował Naczelnik Pan Mariusz Lis.

Według planu zagospodarowania przestrzennego przyjętego przez radę miasta Marki w 1997 r. ul. Piotra Skargi ma szerokość 10 m. Stan faktyczny jest jednakże zupełnie inny. Droga ma szerokość około 6-7 metrów, a w najwęższym jej miejscu nawet 2 i pół metra. Żeby urząd mógł dokonać remontu tej ulicy musi być w posiadaniu całości gruntów, zgodnie z planem zagospodarowania. To wiąże się z przekazaniem/przejęciem działek od ich właścicieli. Niektórzy z nich musieliby oddać gminie od kilkunastu do nawet 70 metrów powierzchni swoich gruntów. Niestety, na to nie ma pełnej zgody mieszkańców. Sytuacja jest trudna i skomplikowana. Mieszkańcy tracą cierpliwość i nadzieję na poprawienie standardów dojścia i dojazdu do swoich posesji.

Co ustalono na zebraniu?

Zarząd miasta zobowiązał się do przeprowadzenia inwentaryzacji wszystkich usterek występujących na ulicy Piotra Skargi. W tym celu zostanie powołana komisja, która w najbliższym czasie dokona takiego spisu. O terminie inwentaryzacji zostaną powiadomieni mieszkańcy, a stwierdzone usterki usunięte.

Mój komentarz:

Dobrze, że udało się zorganizować spotkanie zarządu urzędu z mieszkańcami. Każdy, kto był na zebraniu dowiedział się ze źródła o prawnych i finansowych aspektach możliwości - bądź ich braku - wybudowania nowej nawierzchni na ulicy Piotra Skargi w Markach. Jestem przekonany, że uda się znaleźć takie rozwiązanie, które usatysfakcjonuje zarówno mieszkańców jak i da możliwości do działania władzom miasta.

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Paciorek

Załączniki:

01.jpg

Galeria

zdjecie: 129972
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry