21 października 2021    16:48

Kontynuujemy temat weryfikacji możliwości budowy placu zabaw na terenie Orlika przy ulicy Okólnej. Dziś odbyła się wizja w terenie z udziałem Jacka Orycha, Burmistrza Miasta Marki oraz Agnieszka Gawkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach. To rezultat mojego wniosku w sprawie zabezpieczenia środków na budowę placu zabaw w tej lokalizacji w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta.

Sprawę komplikuje wytyczenie dróg pożarowych do budynku szkoły podczas jego rozbudowy, które przebiegają przez większość niezabudowanego obecnie placu i ze względów bezpieczeństwa nie mogą być niczym zastawione. Sytuację dodatkowo utrudnia parking zlokalizowany wzdłuż Okólnej, od którego również należy zachować odpowiednią odległość przy budowie placu zabaw, co wynika z przepisów prawa budowlanego. Z dogłębnych analizach przeprowadzonych przez pracowników Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg mareckiego ratusza, wynika, że mimo tych wszystkich ograniczeń istnieje możliwość budowy w tym miejscu niewielkiego placu zabaw o maksymalnej powierzchni 96 metrów kwadratowych, który byłby dostępny dla mieszkańców również w weekendy, gdy teren szkoły będzie zamknięty. Być może teren uda się uzupełnić również o dodatkowe gry chodnikowe i obiekty małej infrastruktury, których montaż nie jest obwarowany aż tak dużymi obostrzeniami.

Galeria

zdjecie: 129975
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry