Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady Miasta

Paweł Pniewski BlogPawłaPniewskiego RadaMiastaMarki

 27 października 2021    19:09

Trzy lata temu obejmując z woli radnych zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Marki mówiłem, że praca w samorządzie to gra zespołowa. Dziś nadszedł czas, by zmienić pozycję na boisku pozostając w mareckiej drużynie. Po 3 latach wypełniania roli przewodniczącego rady miasta, ze względu na czekające mnie nowe wyzwania życiowe, podjąłem decyzję o rezygnacji z tej funkcji, a radni na dzisiejszej sesji przyjęli moją rezygnację. Starałem się wypełniać swoją rolę ponad podziałami, choć zapewne nie zawsze mi to wychodziło tak, jak trzeba. Myślę, że był to okres intensywnej pracy, chociaż w większości przypadł na przedziwny czas epidemii, który potężnie zdezorganizował wiele sfer naszego życia. Mimo to, udało nam się przystosować do nowej rzeczywistości organizując sesje on-line nie przerywając swojej pracy. Łącznie w ciągu minionych trzech lat rada miasta obradowała na 39 sesjach podejmując niemal pół tysiąca uchwał.

W tym niełatwym czasie, jako mareckiemu samorządowi, udało nam się zrealizować wiele kluczowych dla miasta inwestycji, które polepszyły komfort życia mieszkańców i pozyskać gros środków zewnętrznych na wiele działań. Było to m.in. budowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków”, budowa dwóch placówek przedszkolnych, dalsza rewitalizacja zabytkowych kamienic, budowa wielu jakże potrzebnych dróg (tak, tu jest jeszcze wiele do zrobienia), czy oddanie do użytku drugiej stacji uzdatniania wody w Strudze.  Na szczegółowe podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, ponieważ tradycyjnie wypełniając mandat radnego przygotowuję coroczne sprawozdanie ze swojej działalności, które niebawem zamieszczę.

Rada miasta podjęła dziś też decyzję o powierzeniu funkcji przewodniczącej rady Agnieszce Lużyńskiej. Agnieszka to doświadczony samorządowiec. Zawsze oddana sprawom Marek i od niepamiętnych czasów uczestnicząca w życiu społecznym będąc blisko ludzi. Jestem przekonany, że z pełnym profesjonalizmem i odpowiedzialnością będzie wykonać powierzone jej dziś zadania.

Wypełnianie funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Marki przez ostatnie 3 lata było dla mnie wielkim zaszczytem i zobowiązaniem. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w realizacji tego zadania, a osoby, które w jakikolwiek sposób poczuły się urażone moim działaniem lub zaniechaniem, gorąco przepraszam.

Galeria

zdjecie: 129994
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry